ARCHITEKTURA EKOLOGICZNA / WIATY PRZYSTANKOWE

ZWIĘKSZAMY BIORÓŻNORODNOŚĆ!

WIATA EDUKACYJNA 2  W STYLU ŚWIDERMAJER w Otwocku

 


WIATA EDUKACYJNA I DOMKI DLA OWADÓW W STYLU ŚWIDERMAJER w Otwocku

 

Projektujemy i wykonujemy ścieżki edukacyjne, czego przykładem jest realizacja w Otwocku pn. „Zwiększamy bioróżnorodność w Otwocku – utworzenie ścieżki ekologiczno-edukacyjnej na terenie miasta”. Jest to projekt wyjątkowy pod względem edukacyjnym, ekologicznym i wizualnym. Projekt promuje bioróżnorodność, jednocześnie podkreślając unikalny charakter miasta Otwock, poprzez wykorzystanie w nowatorskiej formie motywu świdermajera.
Obiekty edukacyjne  tj. wiata edukacyjna oraz domki dla owadów zostały wykonane z ekologicznych materiałów – drewna konstrukcyjnego. Detale w stylu świdermajer  wykonane z największą starannością oddają charakter miasta.
Obiekty wykończone są zielonym dachem, porośniętym bylinami i trawami, wabiącymi do siebie owady pożyteczne. Treść tablic na obiektach została przygotowana indywidualnie podkreślając walory przyrodnicze i historyczne miejsca, informując o krajobrazie Otwocka. Zapraszamy do Otwocka i zachęcamy odwiedzić wszystkie punkty ścieżki edukacyjnej.
Realizacja: grudzień 2019

 


EKOPARK RECYKLINGU w Nadarzynie

“Potworki Śmieciorki robią porządki i uprawiają grządki” to hasło projektu, które dowodzi, że niestandardowe szalone pomysły edukacji ekologicznej warto realizować.
Pomysłodawcą projektu jest Stowarzyszenie Projekt Raszyn, które postanowiło znaleźć przestrzeń dla dzieci i młodzieży, w której miały by miejsce na zabawę na świeżym powietrzu, poznawaniu i praktykowaniu wiedzy na temat surowców jakimi są odpady segregowane oraz w której miały by możliwość na kontakt z naturą poprzez wysiewanie i sadzenie roślin w przeznaczonym do tego miejscu – szklarni.
Na niezagospodarowanym terenie o powierzchni ok 700 m2 zaprojektowaliśmy przestrzeń do zabawy i edukacji.
Zlokalizowaliśmy multimedialne tablice edukacyjne zasilane energią słoneczną, które wyjaśniają procesy jakie przechodzą odpady aby być przydatne w dalszych procesach.
“Gadające Potworki Śmieciorki” zachęcają swoimi kolorami i humorystycznym wyglądem do poznania tajników recyklingu i pokazują sens segregacji odpadów.
Realizacja: grudzień 2017

 


PARK EDUKACYJNY

W 2017r w Drobinie powstał pierwszy w Polsce Ekologiczny Park Edukacyjno – Rekreacyjny o tematyce związanej z rybami i przyrodą towarzyszącą zbiorowiskom nadwodnym.

Ten naturalistyczny pomysł wpisał się w krajobraz terenów otaczających Drobin podkreślając charakter Mazowsza. Głównym zamysłem projektu było połączenie celów ochrony przyrody z edukacją i zaangażowaniem społecznym.

Dewizy parku to edukacja ekologiczna, współpraca społeczna, podkreślenie polskiego krajobrazu oraz poznanie fauny i flory w tym ryb w stawie, ale przede wszystkim powierzenie odpowiedzialności za dbanie o przestrzeń każdemu z mieszkańców.

W tym celu przed wykonaniem koncepcji odbyły się konsultacje społeczne. Uczestnicy wśród których byli wędkarze przedstawili swoje oczekiwania, które zestawiliśmy z potrzebami rodzin z dziećmi oraz otaczającą, goszczącą nas na tych terenach przyrodą.

W taki właśnie sposób, „czytając” przestrzeń i jej domowników ze zrozumieniem, we współpracy z mieszkańcami stworzyliśmy „Eko Park” – Ekologiczny Park Edukacyjno–Rekreacyjny w Drobinie
Realizacja: czerwiec 2017

 


DREWNIANA SZKLARNIA MIEJSKA

Drewniana szklarnia miejska to obiekt, którego celem jest edukacja ekologiczna w przestrzeni miasta. Poprzez uprawę roślin w jej wnętrzu ludzie uczą się codziennego kontaktu z naturą i bioróżnorodnością. Szklarnię tworzą drewniane obiekty – KUBIK-i, które można ze sobą dowolnie łączyć. W ich wnętrzu organizujemy działania edukacyjne dla dzieci, a także dorosłych. Mają one na celu uświadomienie, że każde indywidualne zabiegi proekologiczne przekładają się na poprawę warunków życia człowieka w środowisku miejskim. Poprzez zastosowanie zielonego dachu obsadzonego rodzimymi gatunkami roślin, a tym samym – stworzenie dogodnych warunków do życia dla owadów zwiększamy otaczającą nas bioróżnorodność. Prowadzimy również warsztaty z budowania domków dla pszczół oraz innych pożytecznych insektów, co daje możliwość obserwacji tych stworzeń. Nasze drewniane szklarnie miejskie spotkasz w miastach na terenie całej Polski.
Realizacja: wrzesień 2017


DREWNIANE TABLICE EDUKACYJNE W WARSZAWIE

galeria ekologiczna

Proponujemy edukację ekologiczną w nowej zaskakującej formie! Przedstawiamy multimedialne drewniane tablice, które zaskoczą Cię połączeniem nowoczesności z tradycyjnym oraz w pełni ekologicznym materiałem! Nasze tablice to drewniane wiaty, których ściany zawierają różnego typu treści. Wszystkie informacje są frezowane na drewnianych tablicach oraz multimedialnych urządzeniach, zasilanych panelami fotowoltaicznymi. Drewniane, multimedialne punkty edukacji ekologicznej dostosowujemy indywidualnie do Twoich potrzeb. Nasze drewniane tablice mogą służyć jako punkty ścieżki edukacyjnej lub po prostu miejsce odpoczynku na łonie natury. Zapraszamy do kontaktu!


WIATA PRZYSTANKOWA  W STYLU ŚWIDERMAJER w Otwocku

 

Przystanek w Otwocku pod Warszawą, zaprojektowany i zrealizowany przez EnJoiner. Drewniane wiaty przystankowe wpisują się w krajobraz kulturowy okolic Świdra. Nawiązujące do stylistyki Świdermajer ażury podkreślają tożsamość miejsca.

 


WIATA PRZYSTANKOWA  W STYLU ŚWIDERMAJER w Otwocku 2

 

Wiata przystankowa – jedna z ośmiu wiat, zainstalowanych w miejscowościach Otwock i Świder pod Warszawą.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Ten post dostępny jest także w języku: angielski